Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 11. 2005.   #9
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

heheh, caka kod ruby ja je ta sto mozes a i ne moras da koristis {} tako da ti ja dajem odgovorcic. iz ovoga sledi da morash da priznash ruby kao jezik ))

Cak i meni je php postao malo smarajuci. Ne svidja mi se prljavo programiranje, tj programiranje kojekakvih skriptica. PHP je stekao losu reputaciju, na zalost ... ima par bugica koji me nerviraju. Razbijanje backward compatibility-ja u vise navrata. Monopol zenda .. Polako pocinje da nervira.

Rails i Django su postali popularni u skorije vreme, i sve vishe vidim ljudi koji se orijentisu na ove framework-ove (koji samim time postaju razvojno okruzenje, nesto slicno odnosu c++ delphi). Tako da je vrlo moguce da ove 'alternative' ubrzo postanu ozbiljna konkurencija php-u.

Doduse danas sam skontao symphony framework, i svideo mi se na prvi pogled, i cini mi se da je to jedno od ozbiljnijih i kvalitetnijih resenja za php.

Iskreno i ja imam neke predrasude prema novinama i alternativama, ali kontam da treba dati sansu i isprobati. Sledeci Ilijin primer, i ja sam skontao da cu radije dati 50e iz svog dzepa (tj. od projekta) da uplatim php5 hosting u kom mogu da razvijam aplikacije bez glupog cimanja u php4 i relativno glupog objektnog modela.

Ko zna Gorane, mozda bash mi uspemo tebe da nagovorimo da instalirash rails na host011 pa samim time imamo i gde da distribuiramo rails aplikacije.
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat