Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 11. 2011.   #1
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Angry Kako najjeftinije poslati robu u inostranstvo?

Recimo da imam neki proizvod koga zelim da distribuiram world wide a sediste firme u kojoj pravim taj proizvod mi je ovde u Srbiji. Imam recimo sajt preko koga ljudi sirom sveta narucuju taj proizvod i ja bi nakon uplate trebao da ga posaljem na odredjenu adresu u inostranstvo (Evropa, USA, Australija, Azija)...

Posto nam je opste poznato da je slanje i u BiH poprilicno papreno skupo, koje su alternativne metode slanja tog proizvoda van nasih granica? (moze kao fizicko ili kao pravno lice)

Ili je ipak pametnije otvoriti predstavnistvo neke firme u USA ili u Kini i tamo proizvoditi taj isti proizvod i odande ga slati sirom sveta?

Jako je glupo da neki proizvod kosta recimo 10-20$ a da putni troskovi za isti kostaju visestruko skuplje kada se salje iz nase zemlje...

Da li neko ima iskustva sa ovim i ako moze da ga podeli ili eventualno da neki predlog?

Hvala unapred
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat