Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2009.   #33
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ja sam zagovornik ideje da kada nešto radiš prvi put - odmah predvidiš sve moguće scenarije (šta god je moguće predvideti) i tako projektuješ i sistem i kod, uključujući i optimizaciju.
Pa pitam te lepo, zašto veruješ PHP-u i MySQL-u, a ne veruješ frejmvorku? Jel veruješ Smartiju? Gde je tačno ta tvoja granica poverenja?

Citat:
Tu je opet novi problem: ti "poboljšaš" (pretpostavljam da to znači "prilagodiš svojim potrebama"?)
Pa pre svega sam mislio na prijavljivanje bagova i pečeva razvojnom timu. Vrlo je mala verovatnoća da su problemi na koje naiđeš samo tvoji. "Prilagođavanje svojim potrebama" ipak ulazi u nešto što frejmvorci obično podržavaju: npr. ActiveRecord u Railsu ima metod find_by_sql, koji ti omogućava da zaobiđeš sve pogodnosti koji ti nudi ORM (znači cross-db kompatibilnost, parametrizovani upiti, sanitizacija SQL-a) i gruneš SQL kobaju direktno. Ta će metoda verovatno ostati u Railsu vo vjeki vjekov, nikakva nova verzija neće da je slomi.

Nema veze, odlutali smo sad u offtopic, ja mogu samo da kažem da me jako raduje činjenica da su (i) naši developeri skapirali da u frejmvorcima leži veliki potencijal, sve ih je više (a pretpostavljam i da su sve bolji i bolji) a jasno je da Railsu pripada dobar deo zasluga za to. Vidim da ni MS ne sedi skrštenih ruku, ASP.NET MVC je već u drugoj verziji, a na osnovu onog što sam video, struktura fajlova mu je maltene identična Railsu. Imitacija je najiskreniji stadijum laskanja.
jablan je offline   Odgovorite uz citat