Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 11. 2010.   #17
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Postoji više razloga za popularnost PHP-a, ali je po meni (bio) presudan mod_php. Prosto, konverzija "statičkog" sajta na PHP svodila se na promenu ekstenzije iz .html u .php i to je to.

Ali kontam šta hoćeš da kažeš. Moj prevod je namenjen ljudima koji 1) imaju vremena i želje da ulože napor u učenje alternativne platforme ili 2) tek počinju, a žele da se dobro informišu pre nego što se odluče za jedan jezik.

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
kad ruby bude imao podrsku, dokumentaciju i lakocu upotrebe kao php ja cu preci na ruby iz odmah, nemam ni najmanji problem sa njim...
Tu lakoću upotrebe definitivno nema, posebno imajući u vidu da si ti počinjao sa PHP 3 ili čime već, kad se PHP svodio na for, if i brdo funkcija. Dokumentacija mu je dobra (ako te interesuje, mogu ti dati linkove), a nisam baš siguran šta smatraš pod podrškom. Ne verujem da si ikad koristio plaćeni support za PHP, a Ruby/Rails komjuniti je svakako veći nego PHP komjuniti 2000.
__________________
blog

Poslednja izmena od jablan : 30. 11. 2010. u 16:46.
jablan je offline   Odgovorite uz citat