Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 11. 2006.   #60
Jagoda
novi član
 
Avatar Jagoda
 
Datum učlanjenja: 08.11.2006
Lokacija: USA, Arizona
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Jagoda is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko AIM za Jagoda
Default

Cao svima :-)
Mislim da je sve receno ovde vec, samo sam htela da dodam nesto :-)

Ovde kod mene[USA], guranje zena u IT je veoma izrazeno, skoro i preterano.
Nakon guranja na skolovanje, dolazi profiling za radna mesta, zene i manjine.
A ako si zena i manjina, sva vrata su manje/vise otvorena, sto pretpostavljam stvara problem kasnije jer kolege smatraju da ste samo tim putem dosli do posla.
Sto i dalje povlaci drugi problem, trenutno je najteze naci posao belim muskarcima, jer se oni nalaze poslednji na lestvici, naravno sa istim kvalifikacijama ostalih. Odnosno, verujem da nece uzeti devojku iz Bangladesa sa prosekom 2.4 a odbiti decka sa 3.8 :-) odoh ja polako u OT
Da zavrsim, mozda bi vasi fakulteti trebali da urade nesto po tom pitanju. Prezentacije po srednjim skolama, pokazati zenskom delu populacije da te skole nisu 'no no'.

Josh nesto, sad sam se setila. Kada sam radila u skoli kao lab asistent hemije/fizike, fakultet je imao program da dovodi decu iz petog i iz osmog razreda na jedan dan. Za taj dan bi obisli laboratorije hemije, fizike, biologije, inzinjeringa, el, gde smo im pokazivali razne 'flashy' experimente.A nakon toga, dobili bi sladoled napravljen tecnim azotom
Cemu sve to..? Peti razred da se zainteresuju bar malo za te smerove.
Osmi razred da isplaniraju raspored za srednju skolu vishe usmeren prema matematici, zbog kasnijeg upisivanja na fakultete drugacijih od sociologije, jezika, itd. Decu iz srednje dovode jako malo. Reci jednog profesora "Za njih je kasno, ako se vec nisu opredelili".I sve ovo opet je jace usmereno prema zenskom deluznaci.. start early :-)

Poslednja izmena od Jagoda : 10. 11. 2006. u 06:36.
Jagoda je offline   Odgovorite uz citat