Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 10. 2010.   #5
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Mislio sam baš na situaciju kada je posetilac uradio neku pretragu (filtriranje), sortiranje, otišao na 3. stranu liste koju je dobio i onda pogledao neki proizvod. Na onu stranu sa koje je došao može da se vrati samo sa history.back ili kačenjem svih parametara na back link, što znači novu pretragu identičnu prethodnoj (ja sam ovo koristio, baš da ne bi razmišljao o onima koji dođu sapolja).

Recimo, sajtovi sa automobilima: Mobile.de koristi u breadcrumbu link "rezultat pretrage" koji prosleđuje sve parametre prethodne pretrage, pa se vratiš na isto; slično radi i Autoscout24 (Results list) i mnogi drugi ozbiljni sajtovi. Kod nas, MojAuto.rs koristi taj princip, dok Polovniautomobili.com ima Povratak sa history.back.

Sa druge strane, ozbiljni sajtovi čija je tema web, seo i sl. (SEOmoz, SitePoint...) ne koriste nikakvu varijantu Back dugmeta i potpuno se oslanjaju na funkciju browsera.

Sutra uveče idem kod nekih prijatelja, biće nas 3-4 para, sve ću da ih testiram! Da vidim šta će koristiti kad postoji Back dugme, a šta će raditi kad ga nema.
dacha je offline   Odgovorite uz citat