Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 12. 2010.   #692
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Borba protiv kriminala u Srbiji trenutno funkcionise na dva nacina. Prvo, uhapsis, slikas i po svim medijima objavis da su uhapseni krivi i da su deo mafije, a da je policija napravila jos jedan veliki uspeh. Zatim, drzis u pritvoru do kraja sudjenja i dok svi ne zaborave o cemu se radi. U CZ-u trenutno ima vise od 1500 ljudi. U samicama po 2-ica spavaju na betonu jer su predvidjene za dvoje, a trenutno prihvataju cetvoro. U sobama prazan krevet se ne zadrzava duze od pola sata. Situacija je strasna da strasnija ne moze biti i za to nisu krivi ljudi koji tamo rade jer oni na to ne mogu da uticu. Posledice svega toga cemo svi videti za par godina kada Sud u Strazburu odluci po zalbama raznih ljudi.

Sto se tice tuzbe protiv drzave, u ovom trenutku daleko smo od toga nekoliko godina. Procesi idu tako da se prvo donese prvostepena, pa se onda zali neko (tuzilac ili odbrana) pa se drugostepena ceka jedno pola godine do godine, pa se tad u najboljem slucaju sve zavrsi ili sve vrati na pocetak. Po drugostepenoj presudi tj pravosnaznoj ide zalba Vrhovnom ili Ustavnom, pa tek po dobijanju te presude posle jedno godinu-dve ide se na Strazbur gde se presuda ceka nekoliko godina zbog ogromnog broja slucajeva na tom sudu sa ovih prostora. Ima i nekih drugih varijanti, brzih ili sporijih, ali otprilike ide tako (nisam ja neki ekspert pa me uzimajte za ozbiljno previse oko ovoga). Nas to u ovom trenutku ne interesuje, interesuje nas prvostepena i dolazak do nje u sto kracem mogucem vremenu.

Sto se tice strukovne organizacije mislim da je imaju cak i peraci soferki tj svi sem Internet preduzetnika.
djoca je offline   Odgovorite uz citat