Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 07. 2011.   #1
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default Javno besplatno open-source obrazovanje

Drugari i drugarke,

ima nešto što mene jako dugo pogađa i nikako ne mogu da se otresem osećaja da je sramota da nam propadaju generacije pametnih i vradnih ili pametnih ili vrednih ljudi.

Problem:
Ljudi sede kod kuće nezaposleni, ne znaju kako bi mogli da se mrdnu sa nule niti znaju da bi IT i internet mogli da im pomognu da prežive kao ljudi od meseca do meseca.

IT je mistifikovan i niko nije objasnio ljudima da ne moraju da budu genijalci da bi štrikali kod ili radili link building itd.

Neznanje engleskog jezika je velika prepreka mnogima, literatura je vrlo oskudna na ovom našem jeziku.

Outsourcing firme traže hrpe programera, kojih realno nema i neće ih biti ako ih ne stvorimo.

Rešenje čin 1.
Razvoj programa obrazovanja sa materijalima koje bi napisali/preveli i imali dostupne na naškom. Pa i uputstvo kako prevesti sve uz pomoć Google Translate ako treba (a treba).

Jasan put kako doći do veština da biste bili primljeni kao mlađi IT saradnik (programiranje, mreže, internet, advertising...). Uklopljeni materijali za taj put kao i praktični zahtevi za sajtove/aplikacije/dizajn/oniline biznis.
Studija slučaja tipičnih razvojnih projekata.

Rešenje čin 2.
Škola, ali bukvalno online škola. Pisani, snimljeni, šta god materijali kao i neko ko će posavetovati, pomoći i pregledati šta je neko uradio i voditi ih kroz tu školu.

Vremenski ograničeno tipa kurs HTML-a 4 nedelje, sa predavanjem zadataka na kraju svake.

Diplomci jednog kursa nadajmo se, da će se vratiti i pomaći onima koji počinju sa novom turom kursa.

Kako?
Donacijama, neko finansijskim neko vremenskim neko stručnim.

Ko?
Pa mi, ko će ako nećemo mi. Dosta kukanja nad crnom sudbinom nego dajte da pomognemo sebi i jedni drugima.




Transparencija:
Ja, Branko Santo prilažem 20e svakog meseca za ovaj projekat (MoneyBookers, PayPal), vremena ne znam koliko ću moći. Tražim nekog voljnog kome svi verujemo da ovo povede i da bude centrala tačka.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dzordz za poruku: