Tema: putShare.com
Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 07. 2009.   #46
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@LiquidBrain

Za XSRF zna vecina korisnika (na svim sajtovima gde postoji) i to bez znanja da se tako zove (cemu sluzi bookmark neke precice npr). Taj tip propusta je opasan ako neko zeli da ga iskoristi (a u tom slucaju nece cekati mene) a sam po sebi je "design mistake".

Dakle, skrenuo sam paznju na nesto sto moze biti opasno ... ili sam mozda trebao da cutim ?

Zatim, sta hoces da kazes recenicom "... to ne znaci da nisi pokusao" ? Sta sam pokusao, da preuzmem kontrolu nad aplikacijom ? Tako sto sam ubacio string "fff;'a> u neku formu ili URL ? Nemoj da si smesan ...

Kredibilitet ne rusim ja, vec sam vlasnik. Zeleo je da cuje komentare, dobio ih je. Da, ne objasnjavam ponovo kako dizajneri kritikuju CSS i sl.

A to da sam trebao da prijavim propuste licno ... opet, covek je trazio da se sajt prokomentarise na forumu. A i ja nisam dobrotvorna ustanova (mada je veliki broj web sajtova u Srbiji dobio moj email u kome sam skrenuo paznju na odredjene propuste).

Ni u jednom trenutku nisam direktno narusio bezbednost korisnika, vec sam skrenuo paznju vlasniku da treba ispraviti neke stvari ako zeli da pruzi sto bolju uslugu.
Bas sam destruktivan ... zar ne ?

Ako zelis mozes otvoriti drugu temu gde mozemo diskutovati o mom radu i uopste stanju svesti ljudi u Srbiji po pitanju sigurnosti ... jer smo ovde vec otisli previse offtopic.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat