Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 12. 2006.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

pa bilo je komunikacije pre toga (Samo vazni delovi):

ja: Cao, sada mi je admin javio da neko spamuje sa tvog naloga. Kaže da je poslato hiljade mailova juče i danas. Ako to nisi ti, proveri scriptove da li imaš neki formular koji je exploit-ovan. Morao sam privremeno da iskljucim mail na - čim rešiš ovaj problem, uključićemo ponovo.

on: U pravu ste za ovo, imao sam propust u kontakt formi. Exploit je funkcionisao preko reply-to…

ja: Postovanje, ukljucio sam mail server, sada bi trebalo da sve funkcionise normalno.

on: Domen nije aktivan – redirektuje se na admin interfejs. Objasnite mi sta se dogadja. Zeleo sam da doradim anti spam zastitu, ali ne mou da pristupim sajtu – ni http, ni ftp…

ja: Postovanje, evo ja sam sada ustao i vidim da je suspendovan account. Upravo sam pricao sa adminom i kaze da se nista nije promenilo, odnosno i dalje pravi problem. Ja sam vas juce razumeo da ste vec promenili to sto ste hteli da promenite (ne znam zasto niste juce uploadovali, samo je mail bio stopiran)... Ako vas sada dobro razumem vama treba FTP access da mozete da uploadujete te izmene?

Javite pa cemo da ukljucimo, ne znam da li me razumete, to je sada na hiljade mailova na sat, znaci svaki minut se racuna. Ceo server zajedno sa svim domenima ce dospeti na black liste ako se to nastavi - zato smo toliko oprezni povodom toga.

on: Mislim da nije u redu da se ugasi ceo domen, bez obavestenja o tome… Vi aktivirajte domen, a ja cu do daljeg ukinuti slanje mejla iz aplikacije… Ono sto sam uradio jeste zastita odredjenih polja, tako da ne moze header da se menja. Nije mi poznato moze li kroz message text da se salje header?

ja: aktiviran vam je domen ponovo, izmenite to sto treba da se izmeni. A sto se tice suspendovanja, tu sada mozemo da razvijemo filozofsku raspravu Slazem se da mozda nije u redu ali isto tako domen koji je suspendovan je napravio ogroman problem ne samo meni nego svima na ovom serveru, sta da radimo ako dospemo na "spam black list" ? Da li cete Vi morati da objasnjavate svim ostalim klijentima zasto im je svaki mail koji posalju oznacen kao SPAM ako uopste i stigne do onoga kome je namenjen. Tako da stvarno taj problem nije tako "crno - beli" kako se cini na prvi pogled.

Ja nemam interese da suspendujem bilo kome domen, naprotiv. Ali mi je u interesu da maksimalno zastitim sve koji su na serveru. Verujte da bih isto postupili da je bilo ko drugi u pitanju, cime bi zastitili vas. Nadam se da rauzmete razloge.
--

Dakle, naizgled smo se lepo dogovorili, ono sto mene nervira iz ove poslednje poruke je sto ispada da sam ja kriv sto mu je script lose napisan pa je bio exploitovan (on tvrdi da odlazi "Zbog problema koje smo imali sa spamovanjem i exploitima" )
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat