Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 09. 2011.   #21
slavkan
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.08.2010
Poruke: 201
Hvala: 10
640 "Hvala" u 14 poruka
slavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao noviKorisnik Pogledajte poruku
E, dobro je što ste se javili, jer me je razdrmala ova primedba za 'osnovna i srednja', bah...

Pa, imam još par primedbi.

Stičem utisak da jedan proizvod može da pripada samo jednoj kategoriji. Ako to jeste slučaj, onda priložena šema nije odgovarajuća, idKategorije bi trebao da bude strani ključ za proizvode, a unakrsna tabela Proizvodi_Kategorije postaje suvišna.

To je ako je takva situacija, mada nisam siguran da li kategorizacija komponenti može da bude dovoljno dobra da će korisnik iz prve da pogodi kategoriju u kojoj se nalazi proizvod koji traži. Razmisli dvaput...

Drugo, nije mi jasna razlika između Konfiguracije i Narudžbe, molio bih pojašnjenje.

Pa ja sam govorio to da meni nije logicno da proizvodi i kategorije budu u vezi M:N jer sam lepo rekao da cu pod kategorijama podrazumevati : PROCESORE, MONITORE,TASTATURE itd a pod proizvodima INTEL CORE 2 DUO, AMD ATHLON 64 itd itd i ova dva proizvoda mogu samo da pripadaju jednoj kategoriji i to PROCESORIMA i to je to i vazi tvoja primedba za strani kljuc.

Sto se tice Konfiguracije i Narudzbe: Narudzbe prave registrovani korisnici tj biraju odgovarajuce proizvode iz odgovarajucih kategorija (prave sami sebi konfiguraju koju hoce da kupe), a Konfiguracije se ticu administratora koje takodje on pravi na osnovu proizvoda iz odredjenih kategorija i nudi kupcima kao takve, znaci kao neka ponuda kupcima gotovih konfiguracija. Eto ukratko
slavkan je offline   Odgovorite uz citat