Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 07. 2007.   #1
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Post Testirajte DLL

Da li neko od programera sa ovog foruma može da istestira jedan DLL koji sam pravio? Funkcija koja me zanima da li radi je ovako deklarisana (u Delphiju, gde sam pisao DLL):

function fipe_GetSystemFingerprint(rStr: PChar; rStrSize: Integer): Integer; stdcall;

Sam DLL možete skinuti odavde. Čisto me zanima da li DLL može da se koristi iz ostalih jezika (osim Delphija)? Pisan je tako da bi trebalo da može. Znači prvi put pozovete fipe_GetSystemFingerprint sa parametrima nil i 0 i ona će vam vratiti veličinu stringa koji će biti vraćen, posle je pozovete "kako treba" i ona bi trebalo da Vam vrati neku oznaku vašeg računara u formatu abcd-efgh-ijkl-mnop (ako je fiksna dužina stringa, a jeste, onda odmah možete da pozovete fipe_GetSystemFingerprint(PChar(rStr), 15);)

Primer pozivanja funkcije iz Delphija:
Kôd:
function fipe_GetSystemFingerprint(rStr: PChar; rStrSize: Integer): Integer; stdcall; external 'fipewin.dll';

//...

procedure MojaProc();
var
  rStr: String;
  rSize: Integer;
begin
  rSize := fipe_GetSystemFingerprint(nil, 0);
  SetLength(rStr, rSize);
  fipe_GetSystemFingerprint(PChar(rStr), rSize); 
  showmessage(rStr);
end;
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?

Poslednja izmena od Nemanja Avramović : 18. 07. 2007. u 23:47.
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat