Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 01. 2008.   #1
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default samo dizajneri? :P

cao ljudi, cisto me zanima - posto sa vremena na vreme dobijem neku freelance ponudu za custom CMS, od totalno ok dizajnera, ali ti ljudi pojma nemaju nista ni o kodiranju ni o 'smart' sajtovima, vrlo cesto su im celi sajtovi 'iskliktani' u dreamweaveru, i imaju .html extenzije >.<

kako se vi snalazite, ako uopste i radite takve stvari, sa takvim dizajnerima? koji je po vasem iskustvu najbezbolniji nacin za dizajnera, a i za mene, da im maksimalno automatizujem sajt, ili da ih barem uputim u neko pametnije resenje.

npr. situacija: zena u inostranstvu je uradila sajt, super izgleda, super radi, statican je u potpunosti (klasican html/css), i sve je super - i sada zeli dinamicke vesti, ili nesto tako. i ok - onda tipa preimenujemo tu jednu ili vise strana u .php, povezem rucno u sred koda sta moram, i prekrstim se u nadi da dizajnerka to nikada nece dirati i uporpastiti, i sta je tu je.

kako bi vi resili takvu situaciju?
najlakse je napisati stranu ispocetka, ili koristiti neki smart templateing system, gde svako ima svoj kod, ali ti ljudi zaaaaista veze nemaju, i onda me zanima - kako uopste vi to resite?

ili prosto batalite i odbijete takvu ponudu? (cak iako je sasvim solidno placena? :P )

ch33rs,
srecna nova godina svima, pa da se obogatimo x4 u ovoj novoj 2k8!
dootzky je offline   Odgovorite uz citat