Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 04. 2009.   #35
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

eh, evo i mene, ne stizem bas da pratim forum, pa sam propustio ovaj thread... elem, regarding webfaction:

ZA:
- Uptime je dobar, nisam do sad primetio da je pucao server
- Support je dobar, trebalo mi je samo par puta nesto od njih i oba puta su mi brzo pomogli (<24h), plus u jednoj prilici problem je bio u nekim izmenama u Wordpress konfiguraciji, znaci uopste nije imalo veze sa njima, ali mi je covek iz supporta rekao za tu foru, i time mi ustedeo puno vremena i nerviranja. I ljudi koji rade u supportu znaju posao, to se odmah vidi po pitanjima koja postavljaju.
- Prate sta se desava na serveru, kontaktirali su me kad sam imao pick saobracaja, predlozili mi neka resenja, sve to ljubazno i kulturno, znaci nije ona varijanta da ti ugase sajt, pa ti onda kroz par dana jave to..
- relativno je jeftino, a mislim da su perfomanse ok, onako odokativno, nisam merio
- dozvoljavaju shell, podrzavaju python, ruby, i pokretanje sopstvenih skripti/procesa, postoji velika sloboda oko podesavanja, zgodno za probanje spidera i slicnog sto bi inace zahtevalo VPS..
- postoji memcache server koji moze da se koristi, a memorija koju vam daju je sasvim dovoljna za prosecan sajt da moze super da radi kesiranje..

PROTIV:
- mail server se ne nalazi na istom serveru gde i web server, tako da slanje maila iz skripti zahteva malo petljanja sa PEAR klasama (ali jednom kad se namesti radi ok). Svakako nije zgodno za ljude koji ne zele da pipaju editor, jer recimo vecina WP pluginova za forme (cforms i sl.) nece raditi bez tweakinga
- web panel je malo konfuzan u pocetku, i uopste nije praktican za dodavanje veceg broja domena ili mailova odjednom. Kad sam selio 10 sajtova sa Dreamhosta opasno sam se smorio od kliktanja dok sam ih namestio. Mada to se retko radi, pa i nije neki problem
- privilegije su malo problematicne. Ne secam se vise sta je tacno problem, ali sam imao dosta problema da namestim FTP nalog kojim ce moci da se pridje samo jednom sajtu, a ne i ostalima. Znaci ako cesto treba klijentima da dajete pristup sajtu, ili hostujete nekom sajt nije bas zgodno, pogotovo sto sve mora da se podesava iz shella..

ZAKLJUCAK:

Nemam pojma, sve zavisi sta vam treba, meni je ok, ali ja nemam problem da petljam iz shella, i retko dodajem nove sajtove, nisam bas merodavan..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat