Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2007.   #1
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default Promocija učestvovanjem u forumima

Na ovaj thread podstakla su me, da tako kažem, pitanja u temi http://www.devprotalk.com/showthread.php?p=29499 .

Postoje različiti razlozi zašto neko kreće u diskusije na forumima, ali jedan od veoma čestih razloga jeste i promocija nečega od interesa osobe koja je diskutant.

Ako se seća jedan broj vas, interesantan je bio ovdašnji komentar svojevremeno da su neki prestali sa učestvovanjem na ES-u i zbog toga što su ustanovili da ne dobijaju Google PR efekte od linkova sa tog sajta. Da li je to OK razlog za prestanak participacije na forumu?

Bilo bi dobro da se ovde definiše šta bi trebalo da budu definisana pravilima o pisanju na forumu pri predstavljanju određene tematike, u odnosu na pozivanje različitih izvora.

Ako npr. uzmemo temu http://www.devprotalk.com/t961-kako-...-na-sajtu.html
U njoj se pojavljuje poziv na raspravu o temi koja bi trebalo da je važna. U prvom postu se navode linkovi do definicija termina preko Google-a, i nakon toga dolazi link koji poziva da se članak na ovu temu pročita na adresi koja je van DPT-a. Pre definicije termina u linkovima postoji (eksterni) link za knjigu u kojoj postoji opis tematike.

Pravilo bi moglo da bude da za konkretan slučaj definicije bi trebalo da su ispisane, i da se nakon toga u zagradi navedu dodatne mogućnosti definisanja preko datih linkova.

Sam tekst na koji se poziva u linku mogao bi da bude napisan u kompletnoj verziji i da se na kraju opet u zagradi predstavi izvor.

Off Topic:
Desilo se u jednom momentu da mi je ovde neko skrenuo pažnju kako promovišem suviše svoj blog, pa jedno vreme nisam postavljao link. Nakon toga je rečeno da je bezveze da ne postavim link na koji se pozivam kada nešto navodim.

Bez obzira što sam moderator, uvek postoji mogućnost da drugi moderatori "koriguju" ono za šta se napiše u pravilima o pisanju na forumu da nije dozvoljeno.

U svakom slučaju, primio sam "k' znanju" ono što mi sugerišete, a razmisliću o svom "budućem doprinosu" ovom forumu.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat