Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 04. 2009.   #17
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ja mislim da je njima bilo pametnije da su napravili dobru arhitekturu, sa tim kvalitetom možeš da odradiš kako treba u skoro svakom programskom jeziku.
Recimo da se ne slažem baš sasvim. Da li su oni imali problem u dizajnu (ne smem da koristim reč "arhitektura" da moj ćale koji je pravi arhitekta to negde ne pročita) ili ne to ne znam, ali činjenica je da je većina programskih jezika prilagođena rešavanju određene vrste problema. Sistemski softver ćeš verovatno da pišeš u nečem kao što je C ili C++, biznis desktop aplikacije u C#u ili VBu, web front-end u PHPu, Rubiju, itd. Naravno, možeš da pišeš web aplikaciju u C-u a šel ekstenziju u PHPu (valjda, nisam siguran) ali je to malo mazohistički a i nisam siguran kakav bi rezultat ispao.

Što se Twittera tiče, oni su rešili da koriste statički jezik (Scala) za pisanje messaging sistema, a dinamički (Ruby) za front-end, što je po meni sasvim logična odluka. Bilo bi logično i da su npr koristili Javu za messaging a PHP za front-end, ali to je već stvar ukusa. Ne bi bilo logično da su uradili obrnuto: (Ruby za messaging a Scala za front-end).
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat