Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2006.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default prodavci (i kupci) u Srbiji

Konacno sam se nakanio danas da uzmem nov monitor, sto vec mesecima planiram, ali nikako da skrpim vremena da pogledam oglase i tako to.. Elem pogledam ja sta ko nudi, uporedim cene, i nadjem par firmi sa ok ponudom, i spazim jednu koja je par ulica od mene, pa rekoh ajde od njih cu da uzmem...pozovem ih telefonom:

[prodavac]: Alo
[ja]: Dobar dan, zanima me FS w19 monitor, da li ga imate i koja je cena u dinarima?
[prodavac se bez reci izgubi negde na narednih 15 minuta, procitao sam celu Politiku pre nego sto se on vratio]
[prodavac, onako preko qrca skroz]: 31 560
[ja]: ok, jel to znaci da ga imate u radnji? Jel bih mogao odmah da dodjem?
[prodavac, skroz nadrkano, maximalno wise-ass glas]: Ne to znaci da je cena 31560...[dramska pauza, pa onda malkice poslovnijim glasom, valjda je skontao da se izleteo] Ako hoces mogu da ti ga narucim?
[ja] Hvala brate ne moras...

i naravno okrenem sledecu radnju sa spiska, i uzmem od njih, cak je na kraju ispalo da su jeftiniji 200 dinara...

E sad poenta cele ove moje price: Znam ja da su male marze za hardware, ali nije bas da tako mala radnja prodaje dnevno toliko robe da mu ja nisam vazan uopste... cak i da kupujem ventilator, a ne monitor, bilo bi logicno da pretpostavi da sam kompjuteras i da cesto menjam komponente, znaci zanimjiv sam mu....zar je zaista moguce da su srpski kupci toliko navikli da jedu govna i chute, da neko moze da vodi posao tako sto izigrava pametnjakovica, kao da on cini meni veliku uslugu prodajuci mi ****in monitor ???? Skroz neverovatna stvar... i nisu prodavci krivi, nego kupci koji nemaju samopostovanja, pa im dopustaju da opstanu u poslu... :/
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 23. 03. 2006. u 14:14.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat