Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 01. 2009.   #63
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Slažem se sa dosta stavova koje ste izneli, da fakultet nije samo diploma nego da utiče na kasniji život.

Ne slažem se da su godine provedene na fakultetu izgubljene, najviše slobodnog vremena sam imao baš na fakultetu, da se bavim projektima sa strane i tako ...

Meni je recimo fakutet (ja sam završio matematiku) na neki način odredio čime ću se baviti. Za diplomski sam radio Data mining, Semantiku i algoritme oko njih, i danas se dosta bavim sa tom oblasti. Naravno da prvi posao nije bio takav, ali kasnije pokušavaš da ideš u tom smeru.

Fakultet ti nadalje omogućava da se baviš interesantnijim projektima za koje treba visokostručno obrazovanje. Takođe, ostane dosta veza, pa mogu da pitam prijatelje koji se bave sa tom oblasti ako neka metoda zapne, ili ako ne daje zadovoljavajuće rezultate. Tako da je trebalo samo jedno pismo da nađem da "Lanczosova metoda za nalaženje svojstvenih vrednosti nije dobra na velikim matricama (naše su bile reda dva miliona), puno je bolje da se napravi QR faktorizacija, a kasnije singularna dekompozicija rezultujuće matrice ...". Ovakve stvari se na forumima jako teško nalaze.

Inače, diplomu još nikome nisam imao potrebu pokazati, ali sam već popunjavao takve formulare u kojima je pod obrazovanje bilo ponuđeno samo fakultetsko, ili više.

Na kurseve ne idem, makar smatram da su dobri.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat