Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 06. 2009.   #7
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja sam bio u subotu na utakmici, i dok smo dolazili na stadion rekoh kumu da se najviše plašim Farskih Ostrva, jedina nada mi je Antara koji (valjda) neće dozvoliti novi Azerbejdžan.

@dinke: matematika je u ovom slučaju jasna, odigrali smo 6 utakmica i imamo 15 bodova, igramo još 4 i u igri je još 12 bodova, ako dobijemo FO, imaćemo 18 bodova i još 3 utakmice da odigramo.

- Ako pobedimo FO:
1. Teoretske šanse ima Litvanija, koja je odigrala 7 utakmica i ima 9 bodova. Čak i da pobede preostale 3 utakmice, to je max 18 bodova i nemaju ni šanse da nas preteknu osim ako nas ne pobede tamo sa više od 3 gola razlike a mi izgubimo sve do kraja.

2. Austrija ima 6 odigranih i 7 bodova, da dobiju preostale 4 utakmice, to je 19 bodova, ali za to bi morali da pobede Rumune i Francuze u gostima i Litvance što znači da ruše njihovu matematiku i pomažu nama. Nama bi u tom slučaju trebao bar 1 bod iz preostale 3 utakmice da budemo 1 u grupi 100% jer smo 2 puta pobedili Austriju.

3. Kod rumuna je isto kao kod austrijanaca. I sve te reprezentacije igraju međusobno, što samo znači da nema ni teoretske šanse da više od 1 od njih osvoji maksimalan broj bodova do kraja odnosno da nas pretekne više od 1 reprezentacije

- Ako izgubimo od FO:
Najgore što može da se desi je da izgubimo sve do kraja (uključujući i FO, samo u tom slučaju nećemo biti na jednom od prva 2 mesta u grupi, mada i tada postoji teoretska šansa da ipak budemo 2. ako se poklope ostali rezultati)

Tako da je stvarno ova utakmica odlučujuća, ako pobedimo i uzmemo 3 boda, onda smo 100% bar drugi u grupi i samim tim idemo u baraž ili se kvalifikujemo kao najbolja druga reprezentacija. To znači da ako pobedimo FO, onda će stvarno biti "za riplija" ako se ne kvalifikujemo ili bar odemo u baraž.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 10. 06. 2009. u 11:25.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat