Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2009.   #53
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Bacene pare. Vreme ce pokazati ali 500 000e u vreme krize kada je kesh vredniji od zlata nije suma koja se ulaze u neprofitabilni (u tom trenutku) web sajt...
A ja bas citam neke clanke (na njemackom jeziku) u kojima se spominju preuzimanja firmi od strane vecih riba/igraca, jer se tim vecim firmama SAD isplati kupiti neku firmu po manjoj cijeni, nego kasnije kad prodje kriza i kad cijena te firme skoci...

Osim toga, poznata je i ona berzanska izjava:"Buy when there's a blood on the street". Znaci, kupujes akcije kad su maltene dotakle dno i OCEKUJES njihov RAST...

Po istom principu se odvijaju ulaganja i investicije u druge privredne objekte, u ovom slucaju u Limundo...

Citat:
Originalno napisao dacha
@Dejan Topalovic
Da li bi ti kupio temelj kuće za 500,000 sa idejom da će to biti lepa kuća jednog dana, ako isti takav možeš da napraviš za 100,000 i da za 500,000 završiš kuću? Nije meni neverovatno da neko uloži te pare u aukcijski sajt na našem tržištu, čak naprotiv mislim da je sada i vreme da se u tom delu zauzme vodeća pozicija, ali da plati toliko sajt koji je na nivou koji se može postići daleko manjim sredstvima, to niko neće da uradi.
Ako bih smatrao da je LOKACIJA kuce vrijedna i atraktivna, onda ne samo da bih kupio temelj kuce, nego i citavu kucu, pa ju onda i srusio, ako ne odgovara mojim zeljama i prohtjevima... Sta mislis sto su po Beogradu kupovana zemljista sa propalim fabrikama na njima? Zato sto su zemljista ATRAKTIVNA i VRIJEDNA. Investitor ce srusiti te oronule fabrike i na njihovom mjestu izgraditi stambene zgrade i poslovne prostore. Ne mora ih ni srusiti, nego eventualno renovirati, nadograditi i sl.

Zasto smatras da ulaganje u Limundo nije vrijedno tih novaca? Pa tih 500 000 EUR nije dano za gotov proizvod, nego za OCEKIVANJE dobiti, tako da se taj novac vjerovatno ulaze u daljnji razvoj Limunda. Vidis na slikama da imaju novije modele laptopova i monitora - sta mislis od kojih para su to kupili? Pa naravno od novopridoslog kapitala... A ti ulagaci kapitala OCEKUJU da ce Limundo nakon daljnjeg razvoja i ekspanzije donijeti ne 500 000 EUR nego barem 5 000 000 EUR u odredjenom periodu (npr. 36 mjeseci).

Ako smatras da se taj uspjeh i pozicija Limunda na trzistu moze postici manjim zalaganjem i manjim finansijskim sredstvima - sta te sprecava da napravis nesto takvo i postanes konkurencija, pa onda i ti dobijes 500 000 EUR?
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline