Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 03. 2011.   #41
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
^ Ne kontam, ovde samo piše da treba da prevuče proprietary drajvere koji ne dolaze uz Ubuntu, ne piše da bilo šta nije podržano?
Ne pise eksplicitno da nesto nije podrzano, ali pise ovo "Standard images of Ubuntu may not work at all on this system or may not work well" (pricam za prvi link za Dell).
Kako nemam i sam ovaj laptop da probam, ovde sam preneo samo ono sto sam procitao.

Ali na stranu sve to sta pise ili ne pise u ovom zvanicnom tekstu, sustina je da na Ubuntu forumima sam nasao da ljudi koji imaju ovaj model imaju problema da srede da sav hw radi kako treba. Dakle ima puno ljudi koji su se javili i rekli da im radi jedno a ne radi drugo, a nekima radi drugo a ne radi prvo. I tako u krug. Po njima jedino sto od grafike moze da proradi koliko se secam je integrisana Intelova, ali ne i Nvidia.

Sustina je da hw jednostavno nije podrzan na adekvatan nacin, postoje razni hakovi kako da se dodje do nekog zadovoljavajuceg nivoa, ali nije bas pouzdano i na sta mozes da se oslonis. Jer nekom su proradili hakovi, a nekom ne.

Dosta je price na koju sam naisao, cak malo i kontradiktorne, malo i zacinjene, tako da i meni takodje nije bas jasno sta jeste podrzano, sta radi ok, a sta ne radi. Ono sto sam gore naveo je lista koju sam izvukao iz n postova i tekstova, gde su ljudi naveli svoje probleme.

Nadam se da sam bio jasan .
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat