Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 11. 2009.   #13
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Default

Ja sam nedavno čitao: Šaljić N.: Praktični vodić za porezno planiranje, Criterija, Split, 1998

Iako ima dosta toga što se odnosi na hrvatsku, pola se knjige (oo 100-tinjak stranica) odnosi na OFFSHORE poslovaje i svakome bih preporučio da pročita.

Ovdije se priča o državi DelaWare iako postoje i druga porezna utočišta i neka bi možda bila primjerenija od drugih.


Meni osobni bi bilo isto drago imati PayPal koji može i primati novac (u RH sa PayPal-om se može samo plaćati).
Ali mi je problem što to jedino mogu, ako imam račun van RH, a koliko sam upoznat to je nelagalno u RH.
Sumljam da bi to tko i prelgedavao da i dobijam par stotina eura mjesečno, ali mi se ipak ne svida što bih bio u prekršaju.
A da ne kažem da mi je totalno van svake pameti, zbog čeka čovjek ne može imati račun vas svoje zemlje, mislim zapravo jasno je to meni.

Pa sam onda mislio da osnujem tako offshore, ali mi to ipak nije isplativo, jer ne mislim imati neke velike prihode, a ipak i osnivanje i održavanje firme košta.

Meni bi PayPal najviše odgovarao tako da mogu ispitivati ideje, tj. iman neku ideju ali mi za nju treba PayPal (da vidm da li bi bi ljudi plaćali za to), jer ipak ako se nešto napravi da je free i ako i ima korisnike to neznaći da bi su ti ljudi premni platiti za to, a ici po logici evo vam besplatno pa onda kada ih se skupi dovoljno veliki broj proćeti naplaćivati mi izgleda glupo iako je to možda jedino i riješenje.

Što mi preporučijete ?
misko_ je offline   Odgovorite uz citat