Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 08. 2005.   #6
nesh
član
Certified
 
Avatar nesh
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Niš
Poruke: 80
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
nesh is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za nesh Pošaljite poruku preko AIM za nesh Pošaljite poruku preko Yahoo za nesh
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Моžda jednog dana, ali čisto sumnjam :P Meni je Python kod ružan... JAKO RUŽAN. Ruby je čista elegancija. Koliko jezika može ovo:
Xm, o ukusima ne vredi raspravljati . Kada sam pogledao Ruby previše mi je zaličio na perl za moj ukus, ipak, možda ga pogledam ponovo

Iako, ... ne znam da li da (ponovo) krećem da učim još jedan jezik, a i teško da sada imam toliko slobodnog vremena za to, mislim da je za sada dosta (asm-c-perl-php-c++-java-python).

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
PS: Već sam pisao jedan unos koji ukratko opisuje prednosti Railsa i Djanga (i okruženja sličnih njima) u odnosu na web razvoj na kakav smo mi navikli. Možda se nekom učini zanimljivim
Odličan text, ja nisam nešto ozbiljnije zagledao Rails zbog nedostatka znanja Ruby-a, ali se u svako slučaju slažem sa onim što si tamo napisao, mislim da je python konačno dobio jedan web framework kakav zaslužuje.

Probao sam da koristim goooomile drugih ranije (Quixote, CherryPy, ..., za zadnji projekat sam koristio Vampire koji i nije baš fw, više je extenzija mod_python-a), ali lakoća rada, dobra organizacija (čak i bez dokumentacije, kod je veoma čitljiv) i skidanje sa leđa administrativnih poslova su me naterali da oba projekta koja sad imam u izradi prebacim na django, da i ne pominjem što, uz sve moje angažovanje oko dodavanja i18n podrške u django, vreme razvoja mi je presečeno na max 1/3 od ranije potrebnog.
__________________
Nebojša Đorđević - nesh
Lead developer / Younify
nesh je offline   Odgovorite uz citat