Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 06. 2011.   #1
draskom
Drasko
Na probnom radu
 
Avatar draskom
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 20
Hvala: 2
1 "Hvala" u 1 poruci
draskom is on a distinguished road
Default C# Desktop aplikacija i problem povezivanja sa sql bazom

Nov sam u Microsoft razvojnim okruzenjima pa ce ovo izgledati kao pocetnicki problem, ali sta je tu je, ne mogu da ga resim vec ceo dan, a Google resenja ne pomazu.

Napravio sam malu C# aplikaciju i VS 2008 koja se povezuje sa SQL Server 2005 i radi neke osnovne operacije sa bazom. Na racunaru gde imam instalirane alate, konkretno Visual Studio 2008 i SQL Server 2005 sve radi bez problema. Problem se javlja kada tu istu aplikaciju kopiram na neki drugi racunar gde nemam te alate i na kojima je instaliran .NET Framework 3.5.

Greska koju dobijam je:

Kôd:
System.Data.SqlClient.SqlException: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)
Ono sto mogu da procitam je da ne moze da ostvari konekciju sa SQL Serverom, ali poprilicno mi je nelogicno da moram da instaliram i ceo SQL Server zajedno sa aplikacijom. Koliko mogu da se setim stiva sa fakulteta, ovakve stvari su radile bez problema sa Access bazom.

Nije problem do putanje, jer sam probao sve moguce varijante, cak sam kompalirao da sve bude na C: i problem i dalje postoji.

Da li je mozda potrebno da se instalira jos neki dodatak pored .NET Framework-a?

Molim za pomoc,
Hvala
draskom je offline   Odgovorite uz citat