Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 04. 2013.   #1
twix
Web designer
Professional
 
Avatar twix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: New York
Poruke: 358
Hvala: 52
724 "Hvala" u 64 poruka
twix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za twix
Default Amazon EC2, Load Balancing etc.

Imam par pitanja za osobe koje su koristile EC2 i imaju iskustva.

Posto sam prvi put dosao u priliku da testiram EC2, zbog buduceg projekta gledam sta mi je najbolje resenje. Sajt (apache/php) ce verovatno od pocetka ici na jednoj instanci (baza na drugoj), a kasnije bi prosirivao prema potrebi. Posto nisam nikad radio Auto Scaling, zanima me vase iskustvo i misljenje? Koliko je komplikovano raditi balancing 2 i vise instanci, jel moguce kasnije dodavati ili bi taj korak morao od pocetka da podesim?

Da li je bolje/pametnije uzeti ec2 i dodavati instance prema potrebi, ili recimo uzeti klasican dedicated? Pitam jer sa prvim nemam iskustva trenutno. Vidim da je sve lako podesiti, samo me zanima sto se tice kasnijeg dodavanja novih instanci i samog podesavanja load balancinga. Gledam njihove cene, pa me zanima u praxi kako to zapravo izgleda? Imam jos par 'glupih' podpitanja, ako je neko raspolozen da podeli iskustvo.

Hvala puno unapred.
twix je offline   Odgovorite uz citat