Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 05. 2007.   #1
Djuki
profesionalac
Professional
 
Avatar Djuki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Pancevo
Poruke: 251
Hvala: 60
47 "Hvala" u 34 poruka
Djuki is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Djuki Pošaljite poruku preko Skype™ za Djuki
Thumbs down GURU Menadžer - ma šta mi napriča

Čitajući e-magazine pre mesec-dva naletim na reklamu za knjigu “Budi GURU menadžer” preko cele oglasne strane. Na reklami i link do sajta Budi GURU.com, a kada sam u Firefox ukucao ovu adresu imao šam šta i da vidim.

Pogledajte sajt "GURU Menadžera". Za one koji su manje upućeni u pitanju je Joomla CMS, inače CMS koji je veoma loše, da ne kažem nikako optimizovan za pretraživače, ali to nije problem koji ima ovaj menadžer, jer uprkos lošim stranama ovo je veoma popularam CMS.

Ono što je problem u ovoj priči je što je menadžer posle instalacije Joomla CMS-a uradio samo dve stvari: napisao jedan kratak tekst o svojoj knjizi i u za to predviđeno mesto postavio svoj logo. Na sajtu su ostale statične stranice koje je gerisala Joomla pri instalaciji samo kao primer, tu su i generisane, vesti, standardni Joomla modul “NewsFlash”, kao i generisana komponenta za glasanje sa pitanjem: “Kako je prišla Joomla instalacija ?”. Ono što se očekuje od svakog korisnika Joomala CMSa, jeste da pobriše sve generisane stranice, menije, vesti i deaktivira nepotrebne module i komponente. Prosto rečeno da sajt prilagodi svojim potrebama.

Da ovaj menadžer ima gram zdravog razuma on bi:

* Posao oko izrade web sajta, prepustio profesionalcima, a ne bi išao logikom “tri za dinar”
* Bar bi pobrisao stranice koje je Joomla generisala
* Ispunio kontakt formu sa svojim podacima, a mogao bih se i opkaladiti da kontakt stranica ne šalje mailove na e-mail administratora sajta (kao da takav postoji) ili autora knjige.

Ako je u obaj sajt uloženo više od 20 dinara onda je “GURU menadžer bacio pare, a ako nije uložio ni dinar, možda bi bilo bolje da nije ni pravio ovaj nazovi sajt. U svakom slučaju ako želite da pročitate kvalitetnu knjigu na temu kako postati dobar menadžer, onda predlažem da zaobiđete ovakve samozvane GURU menadžere, a ja vam predlažem bilo koju knjigu Guy Kawasaki-a.

Ovo je kopija najnovijeg posta sa mog bloga.
__________________
Blog | Facebook | Twitter | PHP Srbija
Djuki je offline