Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 05. 2012.   #23
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Jedina bolja stvar u Nemackoj sa te strane je sto postoji neoporeziv minimum i ispod toga se nikakav porez/doprinosi ne placaju (tj. mozda se i plate pa se krajem godine i vrate)....
Jel moguće da si upravo poredio Nemačku i Srbiju i konstatovao kako je sve isto ovde i tamo. Da su mi ovo odgovorili samo bi se jako glasno nasmejao.

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Kao neko ko se stalno vozi taxiem, mogu ti reci, ne uzimaj taxiste za poredjenje. Mozda neki od njih napravi >500e (zarade, ne prometa), ali to su izuzeci, ne prosek.
Taksijem se vozim svaki dan već preko 10 godina, na posao i nazad ( a i šire ) i mnogo taksista su mi poznanici pošto su me vozili mnogo puta. Ne znam gde ti živiš ali ovde u Bg taksista ne ide kući ako nije uzeo 4-5k RSD pazara. Do the math.

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Kakav crni PDV? Ovde je rec o softveru koji se izvozi - PDV je nula, zilch, nema ga, ne knjizi se, nece ga biti i da imas milijarde prometa.
Kakav porez na priliv? Verovao ili ne, firma ne placa nista za prilive (cak ni banci - eventualno medjubanci 12eur, i to je to)
A taxista nema odrzavanje racuna? Ti kao pausalni programer mozes i bolje proci. Mozes jednom godisnje da dobijes sve uplate, platis sve poreze (i mozda neki unapred), ostatak podignes, tj mesec samo platis odrzavanje i to je to.
Firmarine vec zavise od opstine, ali negde ih nema za firme koje se ne isticu (a ti ako izvozis softver nemas razloga da se ikako istices ovde)
Poredio sam taksiste i developere ovde. Taksista ne plaća PDV a ja recimo, plaćam. Taksisa prima novac u kešu, plaća "firmu" u kešu, jedino doprinose pušta preko računa a ja svaku transakciju plaćam nekome nešto.

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Mislis, neisplativo je? To da.
Složio bi se jedino ovde sa tobom. Skoro da je neisplativo i ide na to da bude "nemoguća misija" da se radi i zaradi. Jer oni neće da jure velike firme i da se zamlaćuju sa njima već tebe i mene.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat