Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 09. 2007.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Viša matematika?

Dobio sam par zahteva za doradama na sajtu MilleniumBet i ono što me je šokiralo je sledeće:

Citat:
Promeniti ANTI SPAM. Nećeš verovati ali dosta ljudi nam se žali da to ne radi. :-) Problem kod ljudi je što ne znaju osnovu matematike i nisu u stanju da se izbore sa množenjem. Trebalo bi umesto ove više matematike ubaciti neko ukucavanje karaktera u odnosu na zadatu sliku (one standardne fore na sajtovima)
Strana je: http://www.millenniumbet.net/contact.php

A "viša matematika" izgleda otprilike ovako: 4 + 0 - 5 = ____

I treba da unesu tačan rezultat.

Moj sin, koji je sad krenuo u drugi razred rešava zadatke tipa: ako Milorad ima 48 klikera a Živorad ima za 17 manje od Milorada, koliko klikera imaju zajedno. I on to rešava "iz glave"...

Razmišljam da dodam i jedan checbox koji moraju da uključe tipa: [ ] Da, završio sam prvi razred osnovne škole.

Ili možda [ ] da, ja sam gluplji od sedmogodišnjaka.

Ko to uključi ne mora da upisuje rezultat.

Edit: Evo refreshovao sam nekoliko puta da proverim još jedom to množenje, moram priznati da sam ga previše zakomplikovao:

1 + 3 * 1 = _____
WTF?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 23. 09. 2007. u 00:25.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat