Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 01. 2006.   #36
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

PHP5 ima podršku za izuzetke. Klasičan try / catch blok. Pri tom imaš i set_exception_handler() funkciju gde možeš da definišeš kako će biti obrađeni izuzeci koje nisi "navatao". Napravio sam da ta funkcija izlista podatke o izuzetku (poruka, fajl, linija, dodatni parametri koje određuje sam izuzetak), backtrace, sadržaj autoglobalnih promenljivih i podatke o instaliranom PHPu na serveru. Jeste malo "prljavo", ali radi bez ikakvih problema i stvarno olakšava razvoj.

Takođe, ako imaš problema sa debugovanjem probaj xdebug. "Obogaćuje" prikaz grešaka koje baca PHP, dumpovi promenljivih su bolje formatirani, omogućava profiling itd.

Što se tipova podataka tiče zašto getter mora da proverava tip podataka uvek? Zašto ga jednostavno ne castuješ?

Kôd:
function setValue($value) {
  $this->val = (float) $value;
}
Za većinu slučajeva ovo je sasvim dovoljno. Kad ti treba stroga provera tipa promenljive (na šta sam retko nailazio) dodaj je... Ako treba da proveriš da li je prosleđeni objekat "valjan" (instanca određene klase / implementira određeni interfejs) u PHP5 možeš da ideš sa function setPerson(Person $var) i pustiš PHP da se brine o tome.

Kao što rekoh, uz malo discipline i pravi alat nema problema Nemoj širit dezinformacije

Poslednja izmena od Ilija Studen : 13. 01. 2006. u 13:57.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat