Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 02. 2006.   #18
mikikg
Aleksandar Marković
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 21
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
mikikg is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za mikikg Pošaljite poruku preko Skype™ za mikikg
Thumbs up UltraEdit rulez

Trenutno najbolji editor na planeti (po meni) je UltraEdit kompanije IDM Computer Solutions, Inc.

Ovaj software je trenutno u verziji 11.x sto ukazuje da je dugi niz godina (tacnije 12 godina) usavrsavan i da je zaista veoma kvalitetan proizvod.

Spisak mogucnosti je zaista impozantan. Ja bih izdvojio samo neke koje ga izdvajaju u odnosu na druge editore:

- Pravi Unicode (UTF) editing + mogucnost konverzije (ASCII <> UTF i sl.)
- Syntax highlighting, wordfiles i code coplete za stotine programskih i skriptnih jezika (HTML, PHP, JAVA, ASM, Bash script, Apache conf files itd...)
- Integrisan FTP i SFTP klient
- Podrska za editovanje fajlova cak preko 4GB na racunarima sa malo RAM memorije (direktan pristup fajlu)
- HEX Editor
- Odlican Column mode editing
- Markiranje pocetka i kraja zagrada
- Sort
- Inegracija sa drugim programima (npr PHPHELP ili php.exe za izvrsavanje)
- Makro funkcije (snimanje i editovanje)
- Pretraga i zamena u svim otvorenim fajlovima ili u izabranom direktorijumu
- Fajl Templejt funkcije + programiranje akcija za template (npr tekuci datum i sl.)
- Integrisan W3C validator
- Spel check za engleski jezik
- Save selection As
...
i ko zna sta sve jos

Programiranjem se bavim veoma dugo i ovo je jedini editor koji mi pruza neverovatan konfor za rad. Uz Total Commander, neizbezan software za Windows.

UltraEdit trenutno postoji samo za Windows platformu. Cena UltraEdit-a je 34.76€. Demo verzija koja radi 45 dana moze da se preuzme na zvanicnom sajtu www.ultraedit.com.

Probajte bar!

Poslednja izmena od mikikg : 15. 02. 2006. u 13:00.
mikikg je offline   Odgovorite uz citat