Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 08. 2006.   #7
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Pre svega hvala na ovako iscrpnom odgovoru, odmah ide u belesku za sledeci redizjn.

Takodje da se na pocetku ogradim. Celokupan projekat je volonterski neprofitni projekat amatera... Dizajn je radio Ivan, implementaciju u joomla template poznanik... Odredjene stvari su radjene uz pomoc stapa i kanapa...

Sto se tice add to favorites, imamo dosta mladje publike, kojoj blago potsecanje da ovo urade nije na odmet...

Postavljanje glavnog menija horizontalno mislim da bi bilo odlican potez (apsolutno nam nijednom nije palo napamet . ustedelio bi dosta prostora, a ne bi smanjilo funkcionalnost.

Ako najnovije vesti prebacimo dole onda gube svrhu, jer im je trenutna namena da izlistaju novi sadrzaj posetiocu bez skrolovanja. Mozda se moze i izbaciti sasvim...

Smanjivanje broja vesti na indexu na cifru manju od 10 je neizvodljivo. Naime na indexu moraju biti vesti od min 2 dana, tako da je cifra od 10 nuzna.

Mapa sajta svakako nije potrebna u gornjem meniju, i svakako ce leteti odatle ubrzo. Verovatno ce otici u footer ili u neki od bocnih menija.

Sto se tice kombinacije ostrih i oblih ivica, znam da upada u oci takva "kontrast". Kada je dizajn inicijalno radjen, postojale su tri verzije, sa ostrim, oblim i kombinovanim ivicama. Odlucili smo se za kombinaciju, jer nas je provocirala,... Da li je ovo bio dobar izbor, to je pitanje...

Citat:
1px razmak na "donjim zaobljenjima" coskova u boxovima me zbunjuje, ne znam zasto postoji?
ovo nisam u potpunosti razumeo, ako moze malo pojasnjenje. Da li se misli na svetlu liniju iznad ove slicice: http://www.pcigre.com/templates/pcig..._bottom_bg.gif

Paginacija je da budem iskren skarabudzena... Naime inicijalno je Ivan uradio drugaciju ideju (u Photoshop-u) pa se ispostavilo da je tako nesto neizvodljivo implementirati, a posto smo bili tanki sa vremenom, ordadjeno je ovako kako je.

Gornji meni odudara od sajta prilicno i toga smo svesni, ali jednostavno nismo nasli bolje resenje... U principu ako bi se nasla drugacija kombinacija za stavke Linkujte nas i Kontakt mogao bi se u potpunosti izbaciti.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.

Poslednja izmena od pcigre : 15. 08. 2006. u 03:17.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat