Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 03. 2010.   #1
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default Style Switcher with Color Picker

Situacija je sledeca. Imam wordpress temu koju hocu da prodajem. jedna od opcija u theme options panelu je da korisnici mogu da izaberu glavnu boju sajta pomocu ove skripte http://jscolor.com. kada kliknu na save ta opcija je sacuvana u databazi i onda je pozivam u style.php. To sve fino funkcinose medjutim ja zelim da na live preview dam mogucnost posetiocima da probaju to na frond end-u ali naravno da ne upisuju to u databazu. Uglavnom napisao sam sledeci jednostavni kod za to:
Kôd:
<style type="text/css">
<!--
<?php
if(isset($_POST['submit'])) 
{ 
    $bgColor = $_POST['bgColor']; ?>
    a:hover, #logo h1 a, .nav li.current_page_item a, .nav .current-cat a, .nav ul.sf-js-enabled li ul li a:hover, .nav ul.sf-js-enabled li ul li.sfHover a, .nav ul.sf-js-enabled li ul li.sfHover ul li a:hover, .post h2.posttitle a:hover, .post h3.posttitle a:hover, .widget h3 a {
    color:#<?php echo $bgColor;?>;
}
#logo, .ribbon, #numbers a, .ribbon a, .meta span.auth, .gallery .ribbon a, .gallery .smallribbon a {
    background: #<?php echo $bgColor;?>;
}
<?php }?> 
 -->
</style>
<form id="csinput" action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>" method="post">
  <input class="color" name="bgColor"  onchange="updateBackground(this.color.toString())" value="<?php echo $bgColor;?>" />

   <input type="submit" id="csbutton" name="submit" value="Change Style"><br>
</form>

<script src="<?php bloginfo('template_url'); ?>/library/admin/jscolor/jscolor.js" type="text/javascript"></script>
To sve radi i moze se videti ovde: http://business.letterpress.ws/ Mene zanima kako ja ovo mogu da poboljsam. Razmisljam o cookies i o jos nekim stvarima. Unapred hvala na pomoci u idejama.
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat