Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 05. 2006.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
Iskreno, ocekivao sam vise od jednog clanka o optimizaciji. Prvo, razocaran sam samom benchmark metodom (microtime vs. xdebug na primer). Drugo, autor teksta nije ni zagrebao temu optimizacije, a primeri su uglavnom lose izabrani.
Ma da, nebitno, samo mi je članak poslužio kao šlagvort Recimo nisam mislio da je brže

PHP kôd:
for ($i 0$i $n$i++)
{
    echo 
$i;

od

PHP kôd:
$s '';
for (
$i 0$i $n$i++)
{
    
$s .= $i;
}
echo 
$s
Ne zvuči logično pošto browser ionako ne prikazuje ništa dok se ne parsuje ceo script (osim ako mu ne purge-uješ ouptut ručno).

Citat:
Originalno napisao dinke
- Use Single Quotes
Negde sam ovo pročitao, a negde i da je to jedna od urbanih legendi. Elem, po nekima, korišćenje jednostrukih navodnika je brže (što donekle ima smisla jer onda engine ne traži escape karaktere).
Da, ovo je urbana legenda, ali mislim da je na 100 mesta pokazano da je razlika toliko zanemarljiva da i ne može da se prihvati kao neka optimizacija.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat