Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 03. 2006.   #1
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default ActiveState Komodo

Za one koji nisu upoznati, ActiveState, izmedju ostalog, pravi easy-to-install pakete za popularne skript jezike (ActivePerl, ActivePython, ActiveTcl), kako za windows tako i za linux. Pored toga, njihov IDE (Komodo) podrzava "Code Intelligence", koji zapravo predstavlja CallTips i AutoComplete za Perl i Python, a Object Browser i Code Browser za Tcl, Ruby i PHP (kao i za prethodna dva jezika). Ja licno se drzim dobrog starog vim-a i gvim-a, ali moram priznati da mi u radu sa perl-om i gomilom modula sa cpan-a ovo olaksava i ubrzava rad u nekoj meri... Pa, ko voli nek' izvoli.. Takodje, ako neko ima "problema oko registracije", rad sam da pomognem

Ah, da.. Zaboravih - za Perl postoji i njihov Dev Kit, koji sadrzi pomocne programe za kompajliranje u non-interpreted exe (ili binarni format za neki drugi OS), pakovanje, distribuciju, etc.. za pomenute jezike. Za Tcl postoji isto neki Dev Kit, ali ga nisam skidao pa nemam pojma o cemu se tacno radi.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 28. 03. 2006. u 00:08.
zextra je offline   Odgovorite uz citat