Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 06. 2005.   #3
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Već sada postoji dovoljan broj hosting provajdera koji kao uslugu pružaju PHP5. Daleko od toga da je njihov broj velik, ali je ipak dovoljan da bi se neki specifični projekti radili u njemu (IPB, vBulletin i slični sistemi od kojih se očekuje da voze bez problema na 99% servera sigurno neće još uvek preći 100% na PHP5, ali skripte rađene po specifikaciji klijenta i sve ostalo gde je izbor platforme moguć mogu znatno da profitiraju od korišćenja zrelije platforme). Znači, hosting više nije dominantan problem već inertnost i strah klijenata i programera...

PHP 5.1 nudi značajan skok u performansama (priča da je do 4x brži od 5.0), type hinting kod nizova, niz novih funkcija za rad sa nizovima, PDO, a sam PHP5 donosi unapređen objektni model (koji će svaki ozbiljan programer umeti da ceni), lakši rad sa XMLom, unapređeno rukovanje greškama... Mislim da je ovo i više nego dovoljno razloga za prelazak...

Ono što mene intersuje je da li se neko trajno prebacio? Ja sam napravio par skripti u PHP5, ali definitivno mi još nije prvi izbor jer klijenti uglavnom zahtevaju PHP4 zbog hostinga...

PS: Ja ću uskoro da se prebacim na PHP5. Jednostavno je bolji...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat