Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 02. 2010.   #49
Dr.Blaža
Guitar Doctor
 
Datum učlanjenja: 14.02.2010
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dr.Blaža is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dr.Blaža
Default

Za sve vas koje muči muka zvana carina stvari stoje ovako:
Naša carina je zadržala sve karakteristike klasične lopovske organizacije.Kod njih se sve može i ovako i onako.Da budem precizniji:
Zvanično u zemlju može da se unese roba bez plaćanja carine i pdv-a u vrednosti do 100 e.Kod poštanskih pošiljki je situacija druga.Naime,tu važi cifra od svega 20 e.To su gospoda uveli navodno zbog nekih zloupotrba.Ja lično nisam mogao da nadjem taj dokumenat na sajtu uprave carina,ali je iformacija od carinika i na žalost je tačna.
Ja moju robu(delovi za gitare.magneti i sl.)nabavljam u USA.Dobijem cenu u koju je ukljucen porez.Uvek pazim da nije veliki iznos da ne bih imao problema.Jedino dranje sam imao kad mi je roba došla preko UPS-a iz Nemačke.Odrali su me ko zeca,sto UPS,što špediter, što carina.Od 40e izašlo na preko 100e.Tako da znate da UPS/DHL zaboravite(to je već neko primetio).Naručujte isljkučivo poštom.Sa njima nikad nisam imao problema.Roba prodje kroz carinu,oni pogledaju i to je to.Doduše nikad nisam bio preko 100e.Mada u mom slučaju to su sve sitni delići.
Nadam se da sam bio od koristi.
Dr.Blaža je offline   Odgovorite uz citat