Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 09. 2010.   #188
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
To ti je kao sto bar 70% ljudi koji diplomira u Beogradu nije iz Beograda... jel to dokaz da su Beogradjani glupi?
Super si postavio paralelu USA / Bgd. Mislim da poenta @oksitovih postova nije da dokazuje ko je glup a ko pametan. Amerika je upravo ono sto i Bgd za Srbiju - pruza najbolje uslove i najvece sanse i kao takvi i USA i Bgd su lepak. Ali ima jedna dugogodisnja statistika o kojoj je bilo price u medijima (ne znam da li postoji na Internetu)...a koja kaze da je procenat uspesnosti studiranja po parametrima trajanja, ocena i procentu zavrsavanja na strani studenata koji dolaze iz provincije.
Po ovome sto @oksite prezentuje identican je slucaj i u USA.
E sad, analiza uzroka tih pojava je ono sto cu ja pojednostavljeno reci - komfor radja lenost i nezainteresovanost, kao i obrnuto.
A da USA iz ovakve statistike izvlaci extra korist to je opste poznato, kao i to koliko gube zemlje "izvoznice" pameti, jer zna se koliko drzavu kosta skolovani strucnjak.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku: