Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 02. 2010.   #6
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Aha, privatnost. Privatnost ne postoji. Ako hostuješ mail na Googletu (i ne samo tamo), zaboravni na privatnost. Ne, nemam dokaze, osim anegdotskih... tipa poslat link nekom na GMail ili GTalk, pa Google posle indeksirao taj link, iako se link nigde drugde ne može pronaći. Uvek je moguće da neki zaludni admin čita gluposti. Čak i kada nije, da li ti možeš da znaš da nije. Neki veći stepen privatnosti može se postići samo ako hostuješ sam svoj server.

That said, outsorceovanje mail servera danas uopšte nije skupo i radi posao u velikoj većini slučajeva, naročito za manje firme. I sama privatnost se često pogrešno vrednuje. S jedne strane, retko kome je tajnost zaista značajna u toj meri da mora da obrati posebnu pažnju, a s druge, malo je i onih koji su uopšte dovoljno zanimljivi da bi se gubilo vreme na njih (štiti te zakon velikih brojeva). E, sad, to ne važi ako se baviš kriminalom, ulažeš velike pare ili nešto kriješ od žene.

Polazeći od pretpostavke da bi, ako ti je zaista privatnost toliko važna, to već znao, a ne bi pitao na forumu, reklo bi se da je outsourceovanje sasvim prihvatljiva stvar u datom slučaju.

Što se tiče domaćih provajdera, mislim da je to slučaj kao i sa web hostingom. Jeftinije verovatno jeste, ali samo to. Za sve ostalo, pogledaj negde van granica zemlje. Onaj prvi pasus i dalje važi, ali da imam takve potrebe, verovatno bih prvo razmotrio baš Google. Uz Google dobijaš i aplikacije, a ne samo mail, pa to svakako vredi. A imaš i provajdere specijalizovane za hosting Exchangea, ako baš, baš, mora Exchange.

Poslednja izmena od nn.nn : 07. 02. 2010. u 18:52.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" nn.nn za poruku: