Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 02. 2007.   #9
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

GPS jeste korisna stvarčica, ali obrati pažnju na ovo:
  • Čak i najboljem SirfStar3 čipsetu treba najmanje pola minuta da uhvati signal, a iz mog iskustva, ako se krećeš po gradu u trenutku uključivanja GPSa, može da potraje i do dva minuta... nije baš korisno za spontane fotografije
  • GPS ne radi u zatvorenom prostoru. Zamisli samo kakav bi prijem imao kad bi satelitsku antenu stavio u dnevnu sobu

Ja sam mislio da može da 'uhvati nešto' kroz prozor kad sam ga prvi put uključio... dosta sam se načekao dok se nisam setio da ga iznesem na terasu.

Ako mene pitaš, i sa finansijske strane, a i sa strane usability-ja ti se više više isplati da kupiš PDA i 'priglup' telefon, nego smartphone.

Telefoni obično nemaju touchscreen, imaju slabije procesore, i manje ekrane od PDA uređaja. PDA-ovi sa GSM modulom su suviše glomazni za priču, a pošto većina nema tastaturu, moraš da mrljaš po ekranu ako te mrzi da vadiš stylus.

Ah da, i dok ugovaraš sastanak preko mobilnog, da te vidim kako bi radije preturao po kalendaru u toku razgovora

I dok neki namunjeni QTEK (sa sporim procesorom i malim ekranom) košta oko 700€, ti možeš da kupiš SE K750 (150€) ili Nokiu 6233 (200€) i npr Asus A632/636 (WM5, IR, BT, GPS, SD a na 636 i WI-FI - 370-400€), sve zajedno za 500-600€.

Ne reklamiram ništa, samo prenosim kako sam razmišljao, pošto sam se i ja skoro ponovio
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.

Poslednja izmena od Dušan Dželebdžić : 06. 02. 2007. u 11:02.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat