Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2010.   #345
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku


I šta sad, pozove Hašim Tači i uplati 10.000 evra da ovde postavi banner za kosovskog ISP, da li bi neko to prihvatio. Ili ne bi, jer postoje razlozi zbog kojih u Srbiji takva stvar nije prihvatljiva, iako bi možda bila formalno-pravno legalna.
Siguran sam da u Srbiji postoje firme koje bi prihvatile ovaj oglas. Uostalom zar svojevremeno u Bgd i Ns nije odrzana ona izlozba "Adem Jasari kao pop ikona" i pored protesta javnosti?



Citat:
Ne znam zbog čega je nejasno da neke od stvari koje je WL uradio predstavljaju krivično delo, ne samo u USA već u svakoj drugoj zemlji na svetu.
Kao u Kini, dodao bih ja.
Upravo je to poenta mog pitanja. Gde je barem optuznica??? Nema je. A da ne govorim o presudi koja bi jedino mogla da izdejstvuje neku zabranu.
Da li mislis da je i Watergate bio u domenu krivicnog dela? Mozda?
Ali razlika je u sledecem: pomenuta afera i skrivane tajne su ocrnile jednu od partija u USA a to je iskoristila druga strana i u krajnjem zastitila "spijuna".

Ovde je stvar mnogo *ebenija za WL...nema ko da stane iza njih osim obicnih ljudi.

Uopste ne zelim da USA pocine da lici na Kinu & Co, u kojima je moguca zabrana svega samo posle jednog telefonskog poziva. Zato je vlada u USA u velikom problemu...ne mogu pokrenuti sudski postupak jer je to pravno neodrzivo i jos uvek je pravosudni sistem u USA nezavisan od politike.
Kontam da zato i zaobilaze pravosudje i ovakvim "internim" pravilima pokusavaju sa zastrasivanjem, ali se u sustini samo kompromituju bez efekta.

U konacnom...da li otkrivanje raznih lazi, manipulacija, pocinjenih ratnih zlocina i sl. moze da bude drzavna tajna?
Pa nasi su se pokusali vaditi na taj fazon u mnogim sudjenjima u Hagu pa im nije uspelo. Zasto bi bilo ko bio izuzetak?

Da li na svetu postoji pojedinac ili javnost koja ne bi zelela ili imala pravo da vidi i raskrinka drzavne tajne svojih politicara u kojima bi pronasli rasipanje para poreskih obveznika, prelevanje u privatne dzepove, spletkarenje, zavere, zlocine i sl?
Laz i zlocini ne mogu biti tajna.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat