Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2006.   #54
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
B92.net ima losu navigaciju, i to je vise puta receno ovde, ali kakve sad veze ima CMS sajta B92.net sa Tehnopolisom ?
Osećam se delimično odgovornim za skretanje teme u offtopic i u tom smislu se izvinjavam.

Ovom prilikom samo moj komentar Tehnopolisa... Tekstovi su kvalitetni, ali mislim da sama ideja nije dovoljno iskristalisana pre puštanja sekcije u rad. Ko je tačno publika? Koji je nivo informatičkog obrazovanja prosečnog posetioca i šta njemu znači dumpovana utroba nekog JavaScripta rame uz rame sa predstavljanjem novog PDA?

Mislim da autorima treba dati okvir koga treba da se drže pri pisanju članaka, odnosno naznake za koju publiku pišu. Uz sve poštovanje prema njima, bojim se da Dinketov i Bluesmanov tekst ne leže baš prosečnom posetiocu B92. Zamislite da naletite na tekst nekog građevinca koji u detalje opisuje statiku neke krovne konstrukcije ili, ne znam, stručan tekst lingviste, botaničara itd. Pao bi "back" u istoj sekundi. Da bi njihova tematika bila interesantna prosečnom čitaocu, treba to spustiti na neki popularistički nivo...

Mislim, meni su ti tekstovi zanimljivi, posebno Goranov, ali B92 svakako nije sajt na koji ću doći tražeći ih.

Takođe, mislim da je intervju sa Dimkovićem mogao biti mnogo interesantniji nego što jeste, prava šteta.

PS. Što se tiče honorara za tekstove, ne znam zašto bi to što ih nema ikome smetalo: ko neće da piše za dž, neka ne piše, ko hoće - hoće, molim lepo...

Poslednja izmena od jablan : 04. 10. 2006. u 22:51.
jablan je offline   Odgovorite uz citat