Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 10. 2011.   #8
apash86
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 07.07.2008
Lokacija: Jagodina
Poruke: 42
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
apash86 is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanet Pogledajte poruku
Sklapanjem ugovora sa SOKOJ-em na svaki download placas 18dinara (tako sam cuo), e sad neznam da li su bas svi izvodjaci zastupljeni, ali mislim da ima para u tome. Oni mp3warez sajotvi dnevno beleze i 10000 downloada, da se na mom sajtu dnevno proda makar 100 i to je uspeh. Ako neko moze pomoci oko autorskih prava ili poznaje izdavace, SOKOJ neka se javi na PP.

poslah ti na pp odgovor, posto meni "exyu" gotov projekat stoji mesecima, sve je sa programerske strane odradjeno i naplata i clanarine i ogromna baza izvodjaca, ali ne mogu regulisem autorska prava. a i za domace trziste ne znam kolika bi bila uspesnost naplate, da neko odvaja npr po 20ak eura za mesecnu clanarinu, zaista tesko.

minimalno je po 60eur mesecne naknade za sokoj za streaming i jos toliko za downnload, to je u slucaju da sajt nema komercijalnih prihoda, a ako ima prihoda onda 10% za download i 12% za streaming, dok se pojedinacni download placa 1BOD, tj 9 dinara, a ne 18 kao sto si cuo

valjda i streaming do 45sec se ne placa!

takodje mora i firma da budes da bi imao ugovor sa sokoj

http://www.sokoj.rs/propisi/tarifa-naknada-sokoja

najverovatnije cu probati da ovaj projekat prebacim za neko strano trziste, osim ako ne nadjem nekog partnera koji bi se bavio autorskim pravima
apash86 je offline   Odgovorite uz citat