Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 07. 2012.   #12
dezareo
novi član
 
Datum učlanjenja: 10.09.2011
Lokacija: Majdanpek
Poruke: 3
Hvala: 2
3 "Hvala" u 2 poruka
dezareo is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za dezareo
Default

Nikola,
pogledaj na netu frameworks wordpress themes koje su napravljene kao bazna verzija teme koju ti razvijas i tako napravis WP temu. Pogledaj ovaj link http://codex.wordpress.org/Theme_Frameworks

Mislim da ti je pravi nacin ucenja Wordpress-a upoznavanje sa njegovom arhitekturom u okviru foldera Themes pa konkretna tema koja se tu nalazi u npr. folderu MojaTema. Svaka tema sadrzi neke generalne stvari, index.php, single.php, page.php, archives.php itd. Sve je to lepo uklopljeno sa css-om, fotografijama java script-om. Mislim da na to trebas da obratis paznju, sto se kaze da WP pogledas ispod haube a tice se konkretne teme.

Osim toga, jako bitna stvar su ti template.php (od sajta do sajta se razlikuje, kucaj na youtube-u how to create wordpress page template) koji se nalaze u okviru neke teme a koji prevazilaze osnovnu, baznu arhitekturu strane koja je obicno koncipirana kroz Header, content, sidebar, footer. Tu mozes npr. da napravis svoju stranu totalno razlicitu od ostalog dela sajta i tako razbijes ustaljenu semu teme koja ti se nudi.

Eto, ja sam ti predocio malo neke stvari ispod haube WP-a i ne toliko vezane za PSD to HTML i dizajn.

pozdrav

Poslednja izmena od dezareo : 16. 07. 2012. u 14:55.
dezareo je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dezareo za poruku: