Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 10. 2009.   #7
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Ma daj blues, ajde priznaj da li si i jednu jedinu od ovih deprecated f-ja koristio u poslednje vreme?

Vec 100 godina najavljuju da ce u PHP6 izbaciti kontroverzni magic_quotes, ovo je kontam poslednja "veca" revizija pre PHP6 i logicno je da je proglase "deprecated" kako bi se ljudi navikli na to. Kome sajtovi ne rade bez toga sto rece neko, moci ce da "trche" na PHP5.x dok se to ne sredi.
Pa pazi ovo, koji je OBJEKTIVAN razlog da se onemogući:

PHP kôd:
set_magic_quotes_runtime(0); 
A možeš i dalje:
PHP kôd:
ini_set("magic_quotes_runtime"0); 
Prvo je deprecated, a drugo je sada ok? Zbog čega?

Slažem se da su te magic quotes samo pravile nepotrebnu zabunu i bile uzrok mnogih bug-ova, ali zašto izbaciti funkciju? Kada bi stavili da funkcija stoji samo ne radi ništa (jer je ionako izbačeno magic quotes) je daleko bolje za backward compatibility nego da kompletno izbace funkciju pa se generiše fatal error i puca script.

Dalje, globalno milijarde linija koda koriste "ereg" funkcije, šta ljudi da rade kada se to izbaci? Da menjaju sve svoje klase zbog toga? Kome će to da naplate?

Takođe sam puno koristio {} u stringovima, a šta sada da radim? Da pretražujem svuda gde sam to koristio da mi script ne bi pucao zbog gluposti.

Ja sam mislio da su ovi iz PHP nešto naučili u prethodnoj velikoj migraciji sa 4 na 5, ali oni sada prave još veće gluposti, i sve mi više liči na situaciju kada izigravaju Bogove "baš nas briga, tako je kako mi odlučimo, a ti ako nećeš da menjaš - neće ti raditi script".

Tako će i ovi što prave razne Joomle, CodeIgnitere i ostale slične stvari da totalno pošize od milijarde pitanja "od jednom mi se pojavljuje neka greška" ili "ne radi mi sajt" ili "prikazuje mi se prazna strana".

Što se tiče hosting provajdera, tu se na žalost najmanje pitaš ti. Prvo što retko imaš uticaja na izbor provajdera, a drugo što imaš još manje uticaja na njihove odluke.

Ipak mislim da ako neko hoće da pređe jednog dana na PHP6 neka skine ovaj 5.3 bar da vidi gde će imati problema.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat