Tema: Google i SEE
Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 04. 2007.   #14
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Bez namere da branim Google, iznecu samo moje misljenje:

Citat:
1) ne funkcionisu bas najbolje: drugaru su 2 puta slali chek i evo ovaj drugi je stigao tek prosle nedelje. Chekao ga je samo malo duze od godinu dana (DHL drugi put)
Ja licno sam od nekoliko desetina, mozda i vise, samo 4 puta imao problem sa dospecem (nije u pitanju samo google).

Citat:
2) ja sam 100% siguran da je google-u jeftinije (sto se tice bilo kakvih resursa) da odrade sistem koji ce koristiti MB i slati pare tamo, nego sto sad salju chekove ... Moci ce da drze pare kod njih jos meseca dana (a to je vazno, jelte ) i da su svi opet super zadovoljni. Da ne pricamo o ustedjenoj hartiji i global warming... (gde odoh, jbt )
Mislim da je izdavanje cekova za US kompaniju najjeftiniji nacin isplate (samo se odstampaju cifre i adresa), a verovatno i laksi za pracenje transakcija (ovo zbog njihovih poreskih organa) - tacno se zna kolika je suma otisla i kome. Postal service je prilicno dobro razvijen za celu teritoriju US, a ako malo bolje primetis zalbe korisnika koji nisu dobili cek - vecina ih je locirana van US.

Citat:
4) bruka je bre, u 21 veku da mi salju pare koje ja mogu (u najboljem slucaju) da unovchim posle 2 meseca.
Koliko je meni poznato, cekovi su odmah naplativi u US, voleo bih da se javi neko ko je lociran u EU da iznese svoja iskustva. A to cekanje je vise problem lose izvedene bankarske provere, nego samih cekova. Ovde se ceka oko mesec dana, a cujem da su cekovi sa manjim iznosima na nekim mestima naplativi odmah.

Btw, zaboravim da spomenem bankwire, to je verovatno neekonomicno za njih, jer zahteva trosak od 30-40 usd po transakciji. Verovatno bi moglo da se izvede da se trosak odbije od novca koji se salje, ali ko sto rekoh, cek je za mnoge US kompanije najelegantnije resenje.

Edit 2: voleo bih da Srdjevic iznese svoja iskustva sa cekovima, posto vidim da je lociran u US.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho

Poslednja izmena od MorenoArdohain : 11. 04. 2007. u 19:14.
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat