Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 04. 2007.   #90
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Ima bar tri bitna detalja koji se odnose na pojavu ovog servisa Coca Cole kod nas:

1. Ovo nije "samo običan SN servis", ovo je kombinacija veoma ozbiljnih poslovnih modela koji objedinjuju community servis, prodajnu promociju (tzv. sales promotion), loyalty program i advertizing.

2. Kao što je ovde neko pomenuo, veoma je bitno što ovaj servis nije uglavnom za ciljnu grupu DPT korisnika.

3. To je ipak CC.

Kada se pojava ovog servisa postavi u kontekst onoga što je evidentno da će se dešavati (rešenje .rs domena i kupovine adresa, pokretanje Dina kartice već u drugoj polovini maja, tj. u junu), ovaj servis definitivno predstavlja prethodnicu značajnijeg poslovnog fokusiranja na Web ove godine.

Kada se cela ova priča stavi kontekst onoga što nije naročito evidentno, a već se dešava (evo malo neodređenih najava ovde):

- Pored ovde pomenute PR agencije koja radi nešto na Webu, bar još dve ozbiljne domaće PR agencije pripremaju za klijente različite PR aktivnosti na Internetu (ipak ne u ovom intenzitetu). Jedna PR agencija je čak došla do ozbiljnog novog klijenta preko jednog online PR posla na domaćem Webu

- Svedok sam pregovora koje dve različite (domaće) firme upravo vode sa dva domaća sajta, radi kupovine istih. Bićete obavešteni kada se situacija desi (da tako kažem).

- Znam bar za tri domaće firme sa značajnim obrtnim sredstvima koje tokom ove godine planiraju razvoj bar tri različita sajta, odnosno početak kreiranja mreža različitih sajtova, različite namene. Neki su već krenuli u tom pravcu (i o ovome - otom-potom).

Drugim rečima, ja sam ipak optimista, a ova priča sa CC je veoma dobra "moneta za potkusurivanje" u razgovorima o potrebi za investicije na Internetu u Srbiji
Dragan Varagić je offline