Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 11. 2010.   #8
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jabre Pogledajte poruku
Najozbiljnije što sam ja video u ponudi je imala jedna hrvatska firma. Problem je u tome što je sve na njihovom serveru a ti plaćaš korišćenje, što nije prihvatljivo. Postoji varijanta da kupiš ali je cifra prevelika i nema podrške. Viđao sam i neka rešenja koja su OK radila (filemaker) ali nisu bila optimizovana za web.
Najveći problem je što naše agencije rade na drugom principu nego strane, pa je sistem za rezervacije skoro neupotrebljiv ili treba mnogo prepravki.
Ajd da vidimo šta će magelan da uradi, mada su već probili rok
Magelan jeste probio rok, ali zbog nekih testiranja, dorada i korekcija koje su bile neophodne kako bi početna verzija aplikacije što bolje zadovoljila uslove poslovanja naših subagentskih agencija.

Što se tiče načina rada naših agencija, stoji da je malo komplikovan, ali se trenutno konsultujemo i sa nekim agencijama iz bivše SFRJ kako bi smo uvideli kolika je ta naša razlika u odnosu na njihove načine poslovanja (mi u startu imamo dvovalutni sistem i duplu računicu ).

Inače, Magelanov model poslovanja će biti kao ovaj koji ste naveli - web aplikacija koja se mesečno iznajmljuje po nekoj nižoj ceni, a o novim verzijama, doradama, korekcijama i sigurnosti brinemo mi. U pitanju je klasičan SaaS (Software As A Service), ali je možda mali problem to što na našem tržištu nema mnogo takvih aplikacija pa je ljudima teže da se referenciraju na tako nešto.

Za sada, tokom beta testiranja, koncept aplikacije na "tuđim" serverima ni u jednom trenutku nije bio doveden u pitanje (ni jedan od beta tester nija našao to kao primedbu), tako da se čini da je takav model ipak prihvatljiv i na našem tržištu.

U svakom slučaju, za 2 nedelje očekujemo lansiranje (jer jer sajt već u izradi) tako da ćete moći videti detaljnije o svemu tome

Pozdrav. Milan
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" kwisko za poruku: