Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 07. 2007.   #86
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Ajde, posto si ti pravi znalac, molim te pojasni nam bolje... jer smo mi verovatno inveriorni u odnosu na tvoju extra super inteligenciju... koja te cini tako cinicnim i zeljnim dokazivanja....
Evo ja ću da probam da ti objasnim.

Kompajleri i interpreteri su programi (a ne programski jezici) koji omogućavaju izvršavanje programa u izvornom obliku. Kompajleri prevode programe iz izvornog u neki vid izvršnog oblika (pogodnog za izvršavanje od strane neke fizičke ili virtuelne mašine). Interpreteri izvršavaju program direktno iz izvornog koda.

Inače, danas i skript jezici nisu inferiorni u odnosu na ostale i koriste se ravnopravno za pisanje svih vrsta aplikacija. Kao što ni kompajleri nisu više ono što su nekad bili, pa dobar deo kompajlera više ne kompajlira programe do native koda.

Mislim da su to neke osnovne stvari koje svako na ovom forumu zna, ali sam se izgleda prevario.
jablan je offline   Odgovorite uz citat