Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2007.   #59
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Normalnu visegodisnju evoluciju projekta od garaze do biznisa predstavljate kao da je neko nekom oteo igracku, a svima su puna usta startupa,
Samo sto ovde nije bila u pitanju normalna akcija koja pocinje u garazi vec hipi pokret koji se pretvorio preko noci u industriju duvana.

Moja zamerka je sto je trapavo izveden zaokret koji je mogao biti mnogo suptilniji i omogucio firmi koja se formirala iza projekta da se lakse i brze odrzi. Takodje, jednostavno mi se cini da ekipa koja je iza projekta pomalo previse samouverena kad je u pitanju pozicija na trzistu i da nisu svesni koliko lako moze da se ljosne

Ili, da jos jednom pokusam da pojasnim: Cak i najgadniji poslovni covek, bez trunke morala, ne bi dozvolio od hreoja postane izdajnik preko noci a da u medjuvremenu nije kapitalizovao prethodnu poziciju. To je sve samo ne pametan POSLOVNI potez iz koga izbija neiskustvo (hint: resursi koje imate kao free model su veci nego sto imate sada ili u bliskoj buducnosti i jos se ne odrazavaju na bottom-line -> Payroll == Hell on Earth)


Citat:
Ako mu kupe licencu samo oni sa bloga/foruma koji su rekli da ce uzeti, imace dovoljno novaca da zaposli sekretaricu da 8h dnevno radi support i odgovara na pitanja po forumu, pise dokumentaciju itd.
Ovo bi bilo steta komentarisati
Posalji mi broj te low consumption super-sekretarice i domah je zaposljavam.
__________________
HuxleyDev

Poslednja izmena od McKracken : 06. 10. 2007. u 17:46.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat