Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 08. 2010.   #38
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi
Ako pricam o amerima, pricam o njihovoj vojnoj i politickoj eliti koja nista dobro i lepo nije doprinela svetskoj populaciji jos od 1945 do danas
Ozbiljno? Kao npr. Juzna Koreja (uporedi sa Severnom), malo li je? Kao citava jedna Egipatska armija zarobljena na Sinaju spasena od sigurnog unistenja od gladi i zedji (isti onaj Kisindzer)? Ili Izrael zaustavljen od napada na Kairo?

Sad, mogli bi da polemisemo i oko toga sta je donelo njihovo uplitanje u rat kod nas.

Citat:
Henry Kissinger - Memoari, II toma, VPA i Mladost Zagreb, 1981. Nazalost ne znam ko je izdavac tamo kod vas
Pa nisi mi odgovorio sta to znaci "izdavao direktive"? Naredjenje koje su novinari MORALI da postuju ili samo preporuka? Nesto ne znam da je stampa tamo bila, generalno, ogranicavana na takav nacin s obzirom na citav anti-ratni pokret i slicno?

Citat:
govorio sam o Niksonu.
Eh sad.. Idi procitaj sta si napisao. Ccc.

Citat:
.Djura ce ti oprostiti sto te je tukao!
E pa Djura ima tesku ruku.

Citat:
Sta vise smatram ju opasnijom i pogublijom za celo covecanstvo nego i jednu pa makar i najbrutalniju "lokalnu" silu ovde ili u nekoj africkoj pripizdini.
Nije bitno bas toliko sta ko smatra. Trebao bi neke cinjenice i slicno da pokazes..

Citat:
Ko su oni, a ko smo mi iz tvoje perspektive
Pa u tom kontekstu je bilo: oni = Ameri, a mi = bilo ko sa prostora bivse Yu, mada ja mislim da to vredi za veci deo Balkana. Pa pogledaj sta se na tim prostorima desava cim neko dodje u poziciju sile?

Znas sta je najlakse? Sedeti sa strane i nekog kritikovati. A takvih je puno kada je rec o Amerima.

Citat:
E vidis tu je problem...igrice, bezazleni filmovi za opustanje gde decenijama imas crno beli svet, i gde su decenijama na perfidan nacin citave generacije "naucene" ko su crni a ko su beli.
Ma jeste, kako nije. Po ceo dan se igraju igrice, jedini izvor informacija prosecnom Ameru. Kako da ne. Na osnovu igrica se javnost okrenula protiv rata u Iraku, a i polako i Avganistanu?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 08. 2010. u 16:03.
degojs je offline   Odgovorite uz citat